Válaszfal bontás Tel: 06-30-716-5710
A jelentősebb válaszfal bontási művelet megkezdése előtt mindenképpen tüzetesen át kell vizsgálni a falat. Szakmailag hozzáértő, megfelelő ismeretekkel és az ilyen munkákhoz szükséges engedélyekkel rendelkező szakember végezhet csak ilyen tevékenységet. Bízd Ránk!
Válaszfal bontása ár:
- Tömör kiméretű tégla bontás: 2500 Ft/m2
- Porotherm válaszfaltégla bontás: 2300 Ft/m2
- Ytong válaszfal bontás: 2000 Ft/m2
- Gipszkarton válaszfal bontás: 1700 Ft/m2
- Betonfal bontás (7 cm -s ) 8000 Ft/m2
F
albontás menete
- A bontás előtt a falban található elektromos hálózati elemeket áramtalanítani, vagy a fő hálózatról le kell kötni. Ugyanez a helyzet a víz, gáz, telefon, és egyéb a falban található szerelvények esetén is. A villamos és főként a gáz szerelvények csak és kizárólag, arra jogosult személy végezheti. Ugyanis rendkívül balesetveszélyes lehet egy szakszerűtlenül lekötött villany vagy gázvezeték. Amennyiben mégsem a megfelelő képesítéssel rendelkező egyén végzi a lekötést, abban az esetben büntetőjogi felelősség terheli, ha baleset történik. A bontás megkezdését a kivitelező csak ezek után kezdheti meg.
- A válaszfalak bontása a következő ütemben zajlik:
-Fentről lefelé, a mennyezettől kezdve, az ékelő sor bontásával kezdünk.
-Majd folyamatosan sorról-sorra haladva haladunk a padló felé.
-A födémre épített fal semmiképpen sem dönthető, mert sérülhet a teherhordó szerkezet és repedések alakulhatnak ki a mennyezeti vakolaton. Esetleg még nagyobb darabok is leválhatnak. - A bontás során a helyiségben csak a munkát végző emberek tartózkodhatnak, megfelelő védőfelszerelést használva, és a munkavédelmi előírásokat maradéktalanul betartva.
Válaszfalak megszüntetése
A lakás átépítésekor két helyiség egybenyitásával pl. egy térbe hozhatjuk a konyhát és az étkezőt. A válaszfal eltávolításához nem szükséges engedélyt beszerezni. Mielőtt nekikezdenénk a munkának, ellenőrizzük, hogy a fal biztosan nem főfal-e. Először áramtalanítsuk a helyiséget és szereljük le a villanykapcsolókat, konnektorokat. Ez a munka sok port és törmeléket hagy maga után, ennek elszállítását előre tervezzük meg. A lécezett válaszfalaknál távolítsuk el a teljes lécezést. A vakolt lécezés vagy a gipszkarton leszedését szeghúzó kalapáccsal tudjuk megoldani. Először a tartóléceket verjük ki. Ha ezek csappal vannak bekötve, fűrészeljük
ketté a léceket. A padlóról vegyük fel a küszöböt, a mennyezetről pedig a fejlécet. A falakhoz rögzített léceket feszítővassal tudjuk kiszedni. A fal kibontása után maradt réseket vakoljuk be, ha szükséges illesszünk be padlódeszkákat a rés tömítésére. Ha a fal könnyű betonblokkból készült, a munkát a tetején kezdjük. Innen vágjunk ki kisebb blokkokat kalapáccsal és vállas vésővel. Középről kifelé haladva verjük le a vakolatot, majd a fugákat üssük ki vésővel. Ezután könnyen kiemelhetjük a darabokat.
Tűzfalak és válaszfalak
A belső falak két típusát a tűzfalak és a válaszfalak alkotják. Ezek osztják meg a belső tereket és funkciójuk szerint lehetnek teherhordók is. A tűzfalak általában az egymás mellett álló épületek között állnak, mint ikerházak vagy sorházak, és teljes magasságban elkülönítik egymástól a két épületet. A válaszfalak legtöbbször nem teherhordók, így mozgatásuk – lebontásuk és áthelyezésük a lakásátalakítás során – jóval egyszerűbb. Betonból, téglából és fából is készülhetnek. Ez utóbbit egyre többször alkalmazzák, fedéséhez pedig a vakolt lécezés helyett egyre elterjedtebb a gipszkarton lapok használata. Mivel üregesek, jótékonyan takarják a víz- és az elektromos hálózat csöveit. A könnyű súlyú betonblokkokat cementből és adalékanyagokból készítik. Előnyük, hogy viszonylag egyszerűen megépíthetők és nagyon jó hő- és hangszigetelők. A sejtüreges lemezek előregyártott falpanelek, melyeket kartonbéléses gipszkartonokkal kapcsolnak össze. Pozitívumuk, hogy könnyű, mégis szilárd falat alkotnak, de a vezetékek helyét még végleges összeállításuk előtt ki kell jelölni. Az üvegtéglák nem teherhordó válaszfalak, látványos fényhatást biztosítanak
Favázas,fémvázas válaszfalak
A könnyűszerkezetű, nem teherhordó favázas vagy fémvázas válaszfalak belül üregesek, aminek megvannak az előnyei és a hátrányai.
A falban futó elektromos és vízvezetékeket sokkal könnyebb elhelyezni, ha előre pontosan megtervezzük a csövek helyét. Viszont a falra felszerelt, felfüggesztett tárgyak rögzítését nehezebb megoldani, mint egy tömör téglafal esetében. A legszerencsésebb, ha a tárgyakat a lécekhez tudjuk rögzíteni, ezért már a lakásépítés során érdemes előre kijelölni a nagyobb súlyú tárgyak – pl. egy fürdőszobai mosdó – helyét. Megfelelő magasságban építsünk be két lécet, amire rögzítjük majd a tárgyat. A könyvespolcok is nagy súlyt tartanak, ezért szilárd rögzítést igényelnek. Ilyen típusú falakhoz ideálisak a fém tartóoszlopos szerkezetek. A kisebb méretű, de szintén nagy súlyú tárgyak felhelyezését különösen körültekintően kell megoldani, mivel összetörhetik a gipszet. Ezeket szerencsésebb egy deszkalapra rögzíteni, majd azt hozzáfogatni a léchez. A képek súlya ugyan nem jelentős, de a fal megóvása érdekében ezeket is ajánlott a lécezéshez rögzíteni. A barkácsboltokban vásárolhatunk üreges fal – rögzítéseket is.
Kommentek