2018 Lakásfelújítás árak, lakásfelújítás tippek
Lakásfelújítás árak,kezdhetném a sablon szöveggel (attól függ) de nem teszem mert minden kőműves,festő,burkoló,villanyszerelési munkának meglehet adni a pontos anyag és munkadíj árakat.
Nézzük a kőműves munkák közül a leggyakrabban kért munkát:
1.vakolási munkák:
- Vakolás: 2cm vastagságban 2018 árak anyag nettó 1300Ft/nm munkadíj nettó 2500Ft/nm
Lakásfelújításoknál a vakolási munka nem egyenlő egy új építésű lakás vakolásával. Hiszen a vakolat felújítása a rossz belevegősödött vakolat leverésével kezdődik,majd a levert felület portalanítása – kellősítésével folytatódik. Ezt követi az alapvakolat felhordása ami általában meghaladja az optimális vastagságot ami 1,5cm. Régi lakásoknál a tapasztalataim szerint a vakolatvastagság a 3cm.is elérheti. Ettől vastagabban a vakolatot nem ajánlatos felhordani mert megreped. Az alapvakolat felhordása után ( vastag vakolásnál történhet kettő rétegben is) a tisztázást követi majd a simító réteg felhordása és ennek besimítása. Tatarozás során figyelembe kell venni a vakolandó felületet. Régi lakásoknál 90%-an a falfelületek pontosabban a falazat nincs függőben sem síkba, ezért kérik a megrendelők a vakolat javítását. A vakolatjavításnál először a régi festéket el kell távolítani,majd a régi vakolat felületét fel kell érdesíteni (pekkelés) majd ezt követően lehet elkezdeni a vakolást. A vakolási ár a régi vakolat leverését nem tartalmazza,vakolatjavításnál pedig a festéklekaparást.
- Vakolás tippek:
vakolat restaurálásánál a vakolatjavítást gipszes vakolattal gyorsabban elvégezhetjük, viszont az anyagköltség jóval drágább a hagyományos habarcshoz képest. Vakolatjavítást mellőzhetjük ha 2-3 rétegben átgletteljük, vagy a falfelületnél súrló fényű megvilágítást nem alkalmazunk. - Spaletta élek kiképzése:
főfalakba épített ablakok külső és belső részén 2018 árak anyag nettó 1200Ft/fm munkadíj nettó 1800Ft/fmEsztétikai szempontból az élek egyenes vonalúra való kiképzése elengedhetetlen feladat. Egy görbe,hullámos élt szemrevételezéssel is eszreveszünk ami nem szép látvány. Ellenben a falfelületnél a síktól való eltérést nem tudjuk érzékelni szemrevételezéssel, kivéve a súrló fénynél. Lakás átalakításnál mikor az ablakokat is kicseréljük (régi kibontása,új beállítása,rögzítése) a spaletta éleknél vakolatélvédőt építünk be ami megkönnyíti az él kiképzést, illetve erősebb – tartósabb lesz ezáltal. Vakolat élvédő rögzítése után elvégezzük a vakolást a fentiek szerint.
- Spaletta tippek:
Vakolat élvédőt megspórolhatjuk,ami elég drága és helyette a glettelésnél festő élvédőt építünk be ami olcsóbb. Vagy egyáltalán nem építünk be semmit ami a legolcsóbb,viszont a spalettázáshoz használt vakolathabarcsot cement hozzáadásával megerősítjük. - Vakolatjavítás a levert csempe helyén: 1cm vastagságban 2018 árak anyag nettó 650Ft/nm munkadíj nettó 1800Ft/nm
Tökéletes burkolást az oldalfalakon csak tökéletesen síkba és függőbe vakolt felületekre lehet. Alapvető követelmény a megrendelők részéről hogy az új burkolat tökéletesen legyen felrakva, ezért a csempeleverés után tudjuk eldönteni hogy vakolásra vagy vakolatjavításra van szükség. A lényeg, hogy a burkolandó felületet minden esetben vakoljuk függőbe -síkba, simitó réteg nélkül. A vakolási ár a csempeleverést nem tartalmazza.
- Vakolatjavítás tippek:
Ha a régi csempe burkolat könnyen bontható és az alatta lévő vakolat síkba – függőben van, akkor a felületet egyszeri csemperagasztóval átglettelve megspórolhatjuk a vakolást.
2.betonozási munkák:
- Aljzatbetonozás 5cm vastagságban: 2018 árak anyag nettó 3200Ft/nm munkadíj nettó 3500Ft/nm
Aljzatbetonozásra, lakásfelújítás során akkor van szükség ha bontásra kerül a régi beton vagy csaphornyos parketta felbontása után szükségessé válik. A betonozáshoz szükséges betont,vegyesszem szerkezetű sóder (max22-es) 350-es porlandcement és víz összekeveréséből állitjuk elő. A keverési arány három az egyhez. A betonozás előtt előkészítjük a betonozandó területet,amit a szintezéssel kezdünk,A szintezéshez képest (100cm vóglisz) a területet feltöltjük homokkal vagy a felesleges feltöltést (pl.salak) leszegjük a megfelelő szintre. A végleges padlószinttől -6,5cm mélyen a vóglisztól számítva 106,5cm. Szintezés után fóliát terítünk le és diletációs szalagot rakunk körbe a fal mentén. Fóliaterítésre azért van szükség hogy a betonban lévő víz ne szivárogjon át a födémen,ami tönreteheti az alatta lévő helyiség mennyezetét. Diletációs szalagra pedig azért van szükség, hogy a beton ne repedjen meg (a hőtágulás hatására). A megkevert betonból vezetősávokat készítünk amit vízmérték vagy lézeres szintező segítségével vízszintesre húzunk le,nem feledve a háló beépítését. Vezető sávok megléte után a vezető sávok közötti részeket feltöljük betonnal amit lehúzóléccel síkba lehúzunk.
- Aljzatbetonozás tippek: betonozáshoz használhatunk előkevert zsákos kiszerelésű betont (estrich beton) ami a betonozást megkönnyíti, igaz drágább mint a hagyományos beton,de padlófűtéseknél előnyös. A beton alá épithetünk be szigetelést, ami lehet hő,víz vagy hangszigetelő. A szigetelő anyagok komfortosabbá és értékesebbé teszik otthonunkat.
Lakásfelújítás munka árak
a lakásépítési munka árakhoz viszonyítva többe kerül. Lakásátalakitás – renoválás tapasztalt szakembereket igényel és kreatív vezetőt, akikből egyre kevesebb van Magyarországon. Tippelőkből sok van, de ez nem elég a lakásfelújításhoz, társulnia kell a tapasztalattal, és a kreativitással.
Lakásfelújítás árak,tippek
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: